Święto Marchewki z Kubusiem

Będzie zdrowy każdy zuch,

gdy marchewkę je za dwóch!

U Kubusia dziarska mina,

bo marchewkę co dzień wcina!

 

26 października grupy „Borowiczki”, „Zajączki” i „Krasnoludki” w przedszkolu „Płomyczek” w Ejszyszkach urządziły święto „Marchewki”, na które chętnie przybył Kubuś – miłośnik natury. On serdecznie przywitał wszystkie warzywa i owoce, a szczegȯlnie „Krȯlową Marchewkę”, którą lubi chrupać na surowo i pić soczek z marchewki. Wraz z panią Jesienią, z gospodarzem i gospodynią święta, z „ Krȯlową Marchewką” i Kubusiem dzieci świetnie się bawiły i śpiewały tak: „Tu na ziemi jest nasz dom, gdzie marchewki rosną w głąb. Więc przyrodę strzeż, w ręce sprawy bierz”.

Na zakończenie święta dzieci w nagrodę zostały zaproszone na witaminową ucztę, przygotowaną wcześniej przez rodzicȯw i pani kucharki.

 

Wychowawczynie grup: Galina Buczyńska

Łoreta Śliżewska

Jolanta Griniewicz

Lilija Wysotskaja

Zenona Paszkielewicz