„Bawimy się kolorami“

Przedszkole „Płomyczek“ w Ejszyszkach zorganizowało międzynarodowy konkurs plastyczny. Celem uczestnictwa dzieci w konkursowych zmaganiach było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego.
Ku naszemu zadowoleniu, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, w sumie wpłynęło 132 pracy z 16 placówek – Litwy, Polski i Białorusi. Przedszkola nadesłały mnóstwo pięknych prac wykonanych dowolną techniką. Dzieci malowały swoje dzieła kredkami, farbkami, wykonały wycinanki z gazet, kolorowego papieru, a nawet naklejały plastelinę. Dzieci tworząc prace, wykazały się dużą pomysłowością, fantazją i twórczością plastyczną.
Komisja oceniła wszystkie prace według następujących kryteriów: pomysłowość, estetyka, wrażenie artystyczne i samodzielność wykonania. Laureaci konkursu zostali uhonorowani imiennymi dyplomami oraz każda placówka przedszkolna otrzymała podziękowanie za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom oraz zaangażowanym nauczycielom i rodzicom dziękujemy za udział w konkursie.

Dyrektor Halina Antropik
Zastępca dyrektora Diana Gotowiecka