PRAWDZIWE EMOCJE MAŁYCH ARTYSTÓW

12 grudnia w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyła się XIV teatralna prezentacja przedszkolaków „Bajeczki z przedszkolnej półeczki“. Dzieci z grupy „Poziomeczki“ zareprezentowały na scenie sztukę o „Brzydkim Kaczątku“ z elementami tańca i baletu w oparciu o muzykę klasyczną. Przy dźwiękach muzyki z „Jeziora Łabędziego“ Piotra Czajkowskiego pięknie wykonywały podstawowe figury baletowe.

Wychowankowie po występie otrzymały gorące brawa widzów oraz prezenty od tak czekanego gościa – Świętego Mikołaja. Przedszkolacy w wielkim przejęciem czekały na ten wyjazd, gdyż jest to dla nich nowe przeżycie, nowa scena, nowa publiczność. Po powrocie do przedszkola wszyscy byli bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i emocji.

Jadwiga Juszyńska, Loreta Śliżewska i Jadwiga Romaszko