ZABAWY ZIMOWE U „BIEDRONEK“ I „POZIOMECZEK“

 

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania nie da się wychować człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy. Dzieciaki uwielbiają zabawy zimą na sniegu, lecz

tegoroczna zima płata nam figle, raz jest mroźno, a raz ciepło. Dlatego dzieci z grupy „Biedronki“ i „Poziomeczki“ 17 stycznia zgromadziły się w auli przedszkolnej, aby się zabawić w zabawy zimowe. Przedszkolakom towarzyszył pociąg, który wyruszył do krainy „Zabaw zimowych“. W każdym wagoniku były zadania do wykonania. Na dzieci czekały niespodzianki w postaci „Śniegowe chmurki“, „Śnieżki“, „Ćwiczenia ruchowe z trąbkami“, „Białe kartki“, „Śniegowe zamki“ i inne zabawy.

W auli było zimowo-biało i bardzo wesoło. Starszaki chętnie opiekowały się maluchami. Dzieci aktywnie brały udział w każdym zadaniu. Na zakończenie wychowankowie otrzymały słodką niespodziankę.

 

                                                                                               Wychowawczynie:

                                                                                               Nela Budrewicz, Jadwiga Juszyńska