MALI BADACZE – EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

„Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż – a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!“

Przedszkolaki z grupy „Poziomeczki“ w ramach realizacji projektu badawczego “Woda” poznawały właściwości wody podczas wykonania doświadczeń i eksperymentów. W tym dniu grupa zamieniła się w małe laboratorium.

Eksperymenty były dobrą zabawą dla badawczego umysłu przedszkolaków, umożliwiły zrozumienie niektórych zjawisk poprzez samodzielne wprowadzanie czynników i powstałych zmian wody.

Odkrywanie świata poprzez badania rozbudziło ciekawość oraz nauczyło dzieci obserwowania i wyciągania wniosków. Dzięki zabawom mali badacze udoskonalili umiejętności eksperymentowania, wnioskowania i przewidywania pewnych zjawisk przyrodniczych.

Nowe metody edukacji sprawiły mnóstwo niezapomnianych wrażeń i dobrych emocji.

Wychowawczynie Jadwiga Juszyńska, Loreta Sliżewska