Nasza wycieczka do oczyszczalni ścieków…

25 kwietnia dzieci z grupy „Poziomeczki“ w ramach projektu badawczego „Woda“ odwiedziły oczyszczalnię ścieków w Ejszyszkach. Przewodniczył wycieczce tata Faustyny Pan Darjusz Andruszkiewicz.

Zwiedzając zakład dzieci dowiedziały się o różnych sposobach oczyszczania wody, poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie oraz za pomocą odpowiednich bakterii. Wychowankowie mieli okazję obserwować pracę tych bakterii w specjalnych zbiornikach wodnych. Było to niezwykłe przeżycie dla przedszkolaków. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie. Zwiedzanie okazało się bardzo interesujące.

Serdecznie dziękujemy Panu Darjuszowi za poświęcony czas oraz za zdobytą w bardzo ciekawy sposób wiedzę o funkcjonowaniu zakładu.

Wychowawczyni Jadwiga Juszyńska