PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ

W dniu 26 kwietnia dzieci z grupy “Krasnoludki” wraz ze swoimi paniami wybrały się do Miejskiej Biblioteki. Przedszkolaki z wielką radością odwiedziły to magiczne miejsce, ponieważ to była pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Pani bibliotekarka w dostępny  sposób opowiadała o bibliotece, o książkach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika, poznały zasady wypożyczania książek oraz reguły zachowania się w bibliotece.

Celem naszej wizyty było pogłębianie wiedzy na temat “Mleko od krowy do kartonu”. Podczas pobytu w bibliotece oglądałyśmy ciekawe książeczki, reklamki, kreskówki pod tytułem “Co to jest mleko”, wykonałyśmy kilka zadań graficznych, kolorowałyśmy krówki-łaciatki. Wzięłyśmy udział w zabawach na temat konieczności spożywania mleka i produktów mlecznych. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, z poczęstunkiem i z obietnicą, że chętnie do niej powróci jeszcze nie jeden raz.

Dziękujemy pracownikom biblioteki za mile spędzony czas, za pouczające spotkanie oraz wspaniałą zabawę.

 

Wychowawczynie Galina Buczynska i Loreta Sliżewska