WODA, ŹRÓDŁO ŻYCIA

W tym roku w gr. „Borowiczki” był realizowany projekt „Woda”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej (1 % ); uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Co pływa w wodzie, a co tonie? Czy coś w tej wodzie jest? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, deszcz). Myślimy, że przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!

I właśnie 8 maja odbyło się zakończenie projektu. Razem z dziećmi aktywny udział wzięli rodzice, które wraz ze swoimi pociechami ubrane na niebiesko spotkały się w sali by wziąść udział w zabawach i zawodach. Było miło widzieć rodziców tak aktywnych w wykonywaniu różnych zadań i poleceń, które były przeplatane muzyką i zabawami rytmicznymi. Wielkie brawa dla rodziców za aktywny udział w tym spotkaniu.

 

Wychowawczyni Jolanta Griniewicz