DZIEŃ KROPKI

Dzień Kropki rozpoczął sie w grupie „Krasnoludki“ od obejrzenia filmiku o Washti, dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literze ‘i’, kropkach biedronki, są w diamentowej koronie  króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi ułożyliśmy historię małej kropki, układaliśmy kropkowe mendale. Z kolorowych farb powstały fantazyjne obrazki. Śpiewaliśmy o biedronkowych kropkach, deklamowaliśmy wiersze. Nie brakowało także zabaw muzycznych, matematycznych i ruchowych. Były również kropkowe sesje zdjęciowe, podczas których dziecięce buzie pokryły się kolorowymi groszkami.

Dzieci wykazały swoją kreatywność, odwagę, wyobraźnię. Jednym słowem było radośnie i twórczo!

Wychowawczynie Galina Buczyńska i Loreta Bogdanowicz