Eismo dalyviais mūsų vaikai būna vos ne kiekvieną dieną: važiuodami ar eidami į darželį, į šokių ar kitokius būrelius, grįždami namo, dalyvaudami ekskursijose ir t.t. Todėl mažieji turi įgyti žinių apie pagrindines saugaus eismo taisykles, įprasti jų laikytis, numatyti ir atpažinti įvairias pavojingas situacijas. Kad to pasiektume, mes saugaus eismo taisyklių mokomės ne tik išvykų už darželio teritorijos ribų metu arba kalbėdami ta tema grupėje. Įgytas žinias ir įpročius įtvirtinti bei norą laikytis saugaus eismo taisyklių sustiprinti mums padeda susitikimas su Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK pareigūnėmis ir policijos bičiuliu Amsiu, kurie praveda jauniesiems eismo dalyviams smagią pamokėlę, parodo prevencinius filmukus apie saugų eismą ir padovanoja kiekvienam po atšvaitą. Norėtume padėkoti Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK bendruomenės pareigūnei Elenai Zinevičienei už bendradarbiavimą ir atsakingą darbą ugdant jaunosios kartos saugios gyvensenos įgūdžius.

Auklėtoja metodininkė Natalja Sokolova

Bezpieczeństwo na drogach to niezwykle istotny temat, ponieważ każdy dzień dzieci są uczestnikami ruchu drogowego. Uczęszczają w różnych kółkach rozrywkowych, przychodzą pieszo do przedszkola, jeżdżą na rowerach, dlatego muszą wiedzieć podstawy zachowywania się na drodze i prawidła ruchu drogowego. Także muszą znać jak zachowują się kierowcy na drodze i jakie znaki są przeznaczone pieszym, a jakie kierowcom.

W związku z tym w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci z grupy ,,Krasnoludki“ i ,,Bitutės“ z Panią Policjantką. W ciągu tego spotkania przedszkolaki obcowały, oglądały prezentację związaną z prawidłami ruchu drogowego, przypomniały sobie znaki drogowe oraz mogły powtorzyć, jak trzeba przechodzić przez przejście dla pieszych. Do dzieci przyszedł przyjaciel policji – wesoły piesek Amsis, który zabawił się z dziećmi, zatańczył i wręczył upominki – znaczki odblaskowe. Największym zachwytem dla dzieci było obejrzenie samochodu policyjnego. Było bardzo wesoło i ciekawie.

Wychowawczyni Loreta Bogdanowicz