DZIEŃ BURAKA

Dzieci z grupy “Motylki” obchodziły tydzień z burakiem. Każdego dnia poznawały wiele ciekawostek na temat tego warzywa. Dzień 25 października w naszej grupie był dniem w kolorze „buraczkowym“. Wszystko to za sprawą bohatera dnia, czyli super smacznego i zdrowego Pana Buraka. Dlatego „Dzień Buraka“ obfitował w buraczane zajęcia – zabawy, wiersz: “Buraczek”, prace plastyczne ,,Ekologiczna farba z buraka”, a także panie zaserwowały przepyszny sok buraczano – marchewkowo – jabłkowy na obiad. W menu przedszkolnym też znalazł się burak, ponieważ na obiad nasze kuchareczki zaserwowały nam zupę burakową. Wszystkim bardzo smakowało! Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się bardzo przyjemne i pożyteczne. Dzieci wspólnie zatańczyły do piosenki „Buraczek i cebulka”. Zapraszamy do Albumu.

Wychowawczynie:

Loreta Sliżewska