Jesienna przygoda w grupie „Biedronki“

W grupie „Biedroneczki“ odbyło się długo oczekiwane Święto Jesieni. Jesienna przygoda rozpoczęła się od wielkich przygotowań. Został ogłoszony konkurs plastyczny na najpiękniejsze drzewko jesienne. Niebawem holl naszej grupy został udekorowany wspaniałymi jesiennymi pracami plastycznymi, wykonanymi przez  rodziców i ich pociechy. W ramach Święta Jesieni na nasze dzieci czekała jeszcze jedna jesienna niespodzianka. W tym dniu, 8 listopada, grupa „Biedroneczek“ „zażółciła się“, nasze Panie i wszystkie dzieciaczki miały na sobie koszulki koloru żółtego.Tego dnia nasze pociechy wybrały się na jesienny spacer do sali, która przeistoczyła się w jesienny las. Ileż radości sprawiła zabawa z listkami… Jesiennego uroku dodała niesamowicie piękna gospodyni lasu z koszem pełnym orzechów. Ruda wiewióreczka opowiedziała o sobie i zachęciła dzieci do wspólnej zabawy z orzeszkami, a także z radością słuchała wesołych piosenek o jesieni w wykonaniu naszych maluszków. Dzieciaczki zostały przez wiewióreczkę obdarowane orzeszkami i innymi jesiennymi darami.

Jednak przybycie wiewióreczki nie było jedyną świąteczną niespodzianką dla dzieci w tym dniu, gdyż, ku dużemu zdziwieniu dzieciaków, do nich przyszli rodzice, aby wspólnie się bawić. Dzieci wraz z rodzicami z zaciekawieniem aktywnie brały udział w jesiennych zabawach z orzeszkami: musiały w skarpetach znaleźć starannie schowany orzeszek, następnym wyzwaniem było znalezienie orzeszków pośród piasku,koreczków oraz drzazg. Niełatwym zadaniem dla naszych pociech okazało się przeniesienie łyżeczkami orzeszka z jednego pojemniczka do drugiego. Najwięcęj radości sprawiło tarzanie orzeszków w korytkach. Za pomocą tej zabawy dzieciaczki utrwaliły kolory. Zabawy z orzeszkiem były świetną okazją do swobodnego wyrażania siebie poprzez ruch przy muzyce, udziału w zabawach logicznych i ruchowych. Na koniec maluszków czekała jeszcze jedna niespodzianka – Pani Nela wszystkie swoje pociechy obdarowała złotym orzeszkiem, życząc dla każdego jak najwięcej zdrowia.
Tak duża porcja radości i pozytywnych emocji zostanie w pamięci naszych pociech na długo.

Nasze panie, chcąc dodać koloru ponurym jesiennym dniom, nie zapomniały i o rodzicach, którzy 15 listopada zostali zaproszeni do Sali przedszkolnej. Czekała na nas dawka dobrego humoru i ciekawych zabaw. Spotkanie rozpoczęliśmy od złożenia przysięgi. Następnie braliśmy udział w zabawach muzyczno-ruchowych prowadzonych przez Pań Nelę i Swietłanę. Nie zabrakło konkursu tańca oraz zawodów sztafetowych. Wcieliliśmy się w bohaterów trochę nietradycyjnej „Rzepki“, która  wzbudziła wiele pozytywnych emocji i stała się świetnym sposobem do wspomnienia dzieciństwa.

W imieniu rodziców grupy „Biedronki“ składamy serdeczne podziękowanie dla naszych kochanych Pań: Neli Budrewicz, Oksanie Szarkowskiej, Swietłanie Bartoś oraz Katarzynie Borysewskiej. Doceniamy trud, wkładany w wychowanie naszych dzieci, i nisko się kłaniamy naszym Paniom.

Mama Faustynki z grupy „Biedronki“