Mandala yra apskritimo arba kvadrato formos geometrinė kompozicija, simboliškai vaizduojanti tam tikrą dvasinę, kosminę arba psichologinę tvarką. Tai  piešinys, susijęs su religijos tradicijomis, tačiau jų spalvinimas puikiai tinka atsipalaidavimui ir kantrybei ugdyti.

Kuo mandalų spalvinimas gali būti naudingas vaikams? Tai gali tapti itin įdomiu ir įtraukiančiu užsiėmimu, be to, per spalvas vaikui dažnai daug lengviau ir saugiau parodyti savo jausmus. Spalvindami mažieji ugdo dėmesį, mokosi susikaupti, lavina smulkiąją motoriką, skatina kūrybines galias ir saviraišką. Mandalų spalvinimas veikia ypač raminančiai, padeda sumažinti vidinę įtampą, formuoti pozityvų savęs vertinimą.

Pagal darželyje vykdomą sveikatingumo programą “Sveikatos Žiburėlis” grupės “Bitutės” vaikai šiandien atsipalaidavo kurdami savo mandalas.