CZYTAMY DZIECIOM BAJKI

Czytanie dzieciom bajek ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowości dziecka. Wydaje się, że sięganie po książki jest staroświeckie. Badania naukowe potwierdzają jednak, że czytanie dzieciom bajek ma zbawienny wpływ na psychikę malucha i stymuluje rozwój poznawczy. Podczas czytania bajek dziecko ma szansę uruchomić kreatywność i wyobrazić sobie to, co czyta mu rodzic. W głowie przedszkolaczka powstają różne obrazy i na ich bazie tworzą się własne wyobrażenia. W ten sposób kształtuje się twórcze myślenie dziecka.

Dziękujemy za współpracę: dla mamy Rity- pani Krystyny, dla babci Daniela S.- pani Rimy oraz dla mamy Gabrieli – pani Justyny,niezmiernie cieszymy się, że przeczytane tak świetne bajeczki, spowodowały radość dzieci oraz zaciekawienie się.

 

Wychowawczynie: Loreta Bogdanowicz, Lilijana Bielawska