„GRY I ZABAWY W PIŁCE RĘCZNEJ“

Dnia 30 maja przedszkolaki z grup „Krasnoludki“ i „Bitutės“ odwiedziły szkołę sportową w Ejszyszkach. Głównym celem tego pobytu – zachęcanie i zainteresowanie przedszkolaków ukierunkowaną aktywnością fizyczną poprzez zabawy z piłką. Podczas pobytu dzieci miały możność dowiedzieć się więcej na temat dyscypliny sportowej, jaka jest piłka ręczna, a także osobiście poznać trenera danej dyscypliny Wiktora Jeswilasa. Chwilę później odbyła się „rozgrzewka“, ćwiczenia koordynacyjne. Po „rozgrzewce“ przyszedł czas na zajęcia z elementami piłki ręcznej. Był slalom, rzuty do bramki, poruszanie się w ataku, wyścigi i td. Dzieci ćwiczyły z dużym zaangażowaniem i bardzo chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach sportowych.

Cieszymy się, że podczas treningu przedszkolaki wykazały szybkość, zręczność, umiejętność zespołowego działania, koleżeńskość, a także chęć na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości.

Dziękujemy ojcu Patryka Jeswilasa za korzystny trening i wspaniałą zabawę.

Wychowawczynie Galina Buczyńska, Loreta Bogdanowicz