,,CZYSTE POWIETRZE – NASZA WSPÓLNA SPRAWA“

Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Pamiętamy wszyscy o tym, że czyste powietrze to dobrze utleniona krew, lepsze samopoczucie, więcej energii, znaczne ograniczenie chorób układu oddechowego i krwionośnego. To zdrowa gleba, na której uprawiamy warzywa, owoce, zboże i czyste środowisko naturalne, w którym żyjemy.

Na przeciągu roku dzieci z grupy „Krasnoludki“ poznały przyczyny i skutki zanieczyszczenia powietrza (spalenie śmieci, spaliny samochodów), także dowiedziały sie, co można zrobić, by powietrze było czyste. Odbyły się zajęcia i zabawy edukacyjne, obejrzenie filmów edukacyjnych takich, jak: „Jak powstaje smog?, „Rodzice i dzieci – powietrze bez śmieci“. Zorganizowane były zabawy badawcze, podczas których dzieci odkryły tajemnice powietrza. Poznały też jego znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby praktycznego wykorzystania powietrza przez człowieka.

Dzisiaj, pięknym letnim dniem dzieci udały sie na łąkę, aby pocieszyć się świeżym i czystym powietrzem, a także poobserwować jak powietrze wprawia w ruch przedmioty. Z wielką radością ,,łowiły“ powietrze do worków politylenowych, puszczały mydlane bańki, dmuchały balony, puszczały ich w niebo, bawiły się z wiatraczkami i td.

Wychowawczyni Galina Buczyńska