Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną.

Przedszkolaki z gr. „Borowiczki” bardzo lubią słuchać bajki, zawsze oczekują z dużym zaciekawieniem na rodzica, który przychodzi przeczytać bajkę.

W tym roku przybyła mama Seweryny z utworem „Złota rybka” i mama Dominiki z utworem „Kot w butach”. Dzieci z dużą radością przyjęły naszych gości, z zainteresowaniem słuchały bajeki. Piękne ilustracje w książce wzmocniły przeżycia przedszkolaków. O tym, że bajki bardzo się dzieciom podobały, świadczyły gromkie brawa.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejnych chętnych do czytania rodziców.

Wychowawczyni Jolanta Griniewicz