TARPTAUTINIS BENDRADARBIAVIMAS

2020 m. sausio 9 d. mūsų ugdymo įstaiga pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Baltarusijos respublikos

Varanavo miesto lopšeliu-darželiu Nr. 4

SVEIKO MAISTO PIRAMIDĖ

Sveikata  –  tai mūsų turtas.

Vitaminai – tai kaip burtas.

Valgykim mes juos visi,

Būkime sveiki, linksmi.

Jie naudingi mums visiems

Ir mažiems ir dideliems.

Šiandien ”Bitučių” gr. svečiavosi “Meškutis Leputis”, kuris labai norėjo išmokti sveikai maitintis ir pasidalinti su vaikais žiniomis. Žiūrėdami filmukus vaikai praplėtė žinias, kokie maisto produktai palankūs mūsų sveikatai. Meškutis parengė užduotėlę “Pirkinių maišelis”, kurią vaikai noriai atliko. Puikiai sekėsi dėlioti maisto piramidę iš tikrų produktų, kuriuos atsinešė mūsų svečias.  Pradžioje vaikai šiek tiek sutriko, bet vėliau dėliojo piramidę.

Vaikams buvo paruošta daug įdomių užduotėlių. Ugdytiniai užsiėmimus baigė kupini gerų įspūdžių ir emocijų, kuriomis dalinsis su tėveliais.

Kalėdinis laikotarpis mūsų darželyje užsibaigė linksma švente su Kalėdų Seneliu grupėje “Bitutės”.

Karnawał w grupie „Biedronki“

W grupie „Biedronki“ odbył się bal karnawałowy. Dzieciaczki w swoich pięknych przebraniach bawiły się przy dżwiękach ulubionej muzyki. Oczywiście nie zabrakło także  Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami.

Zabawa karnawałowa przyniosła przedszkolakom wiele radości i to było głównym celem zorganizowanego balu karnawałowego.

                                  Wychowawczynie Nela Budrewicz, Rima Brozowskaja,

pomocnica wych. Oksana Szarkowska

Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają. Maluszki przeniosły się w zaczarowaną krainę świątecznych doznań i zabaw. W sali rozbrzmiewali świąteczne piosenki, tańce i zabawy. Największą atrakcją było przybycie Mikołaja z pełnym workiem prezentów. Wszystkim dopisywał dobry humor i każdy uczestnik był pełen radości.

Grupa „Poziomeczki“

,,Pelėdžiukų“ grupės auklėtojos įgyvendino projektą “Vaisiai ir daržovės“. Projekto metu vaikai pažino daržoves ir vaisius  per daineles, eilėraščius, žaidimus. Žaidimai padeda žaismingai ir įdomiai supažindinti vaikus apie daržovių ir vaisių naudą. Vaikai vaišinosi moliūgų pyragu ir vaisiniu kokteiliu.

„Pelėdžiukų,, grupės vaikučiai susirinko švęsti gražiausią metų šventę – šv. Kalėdas, kurioje be abejo laukė susitikimas su Kalėdų seneliu. Žėrinti  eglutė, puošnus vaikučių kostiumai, linksma muzika ir žaidimai teikė ugdytiniams džiaugsmo, šurmulio, juoko.

W cukierni u elfów

W poniedziałkowy poranek 16 grudnia w rękawiczce  Kalendarzu adwentowego dzieciaki z grupy „Zajączki“ znalazły bardzo ciekawe zadanie: „Upiec lukrowane pierniczki“.  Z pomocą mamusi Juljany – pani Anżeły, i pani Lucji praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Dzieci, w roli elfów Świętego Mikołaja, wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu  dekorowały pierniczki  lukrem i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobało, a w przedszkolu unosił się wspaniały aromat, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Wychowawczyni Liliya Wysotskaya

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Przedszkolaki z grupy ,,Wiewióreczki” i ,,Krasnoludki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Najważniejszy, główny cel imprezy – wspólna, zgodna zabawa – został osiągnięty.

Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Za pomoc zrealizowania zabawy dziękuję dla Swetłany Bartoś, Galiny Buczinskiej oraz Lilijany Bielawskiej.

Wychowawczyni Loreta Bogdanowicz

Krasnoludki dekoruoją Świąteczne pierniczki.

Užsiėmimai „Mikroorganizmai. Ar aš pažįstu juos?“

Lapkričio – gruodžio mėn. vyko užsiėmimai „Mikroorganizmai. Ar aš pažįstu juos?“. Per šiuos užsiėmimus „Bitutės“, „Baravykai“ ir „Zuikučiai“ grupės ugdytiniai  sužinojo, kad mikrobai yra mažytės būtybės, kurių nematome. Taip pat, kad mikrobai gyvena ant žmonių odos ir organizmo viduje, kurie gali mus susargdinti. Sužinojo, kad yra geros ir blogos bakterijos.  Prisiminėme, kaip taisyklingai plauti rankas. Žiūrėjome filmuką „Kokio dydžio mikrobai?“. Vaikai žino, kad jeigu peršalsime ar susirgsime gripu reikia gerti vaistažolių arbatą su medumi.  Ugdytiniai puikiai žino, kad reikia dažnai plauti rankas, kad sirgtume mažiau. Užsiėmimo pabaigoje visi ugdytiniai buvo apdovanoti balionais, ant kurių yra pažymėta – „Antibiotikus reikia vartoti atsakingai“, šitą žinią vaikučiai parnešė savo tėvams.

 Visuomenės sveikatos specialistas,

vykdantis sveikatos priežiūra mokykloje Leonid Vysockij

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Natalja Sokolova

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Liliya Vysotskaya

TAŠKELIO DIENA

Grupės “Bitutės” vaikams buvo organizuota pramoga “Taškelio diena”, kurios metu vaikai ne tik linksminosi, bet ir miklino savo pirštelius, ugdė pažintinius gebėjimus, lavinosi kalbą bei kūrybiškumą.

1 2 26 27