Lapkričio 27 dieną Eišiškių miesto Vaikų bibliotekoje vyko pasakos “Pirštinė” skaitymas pagal sensorinę programą, kurios tikslas pasitelkiant pojūčius, regą, klausą, lytėjimą, uoslę perteikti teksto prasmę. Užsiėmimo metu vaikams buvo plečiamas pažinimo akiratis, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.

“DUONOS KELIAS IKI STALO”

Duona – pagrindinis ir svarbiausias žmonių maistas, lydėjęs žmogų visą gyvenimą. Duonelė vadinama šventa, apie ją sukurta daugybė patarlių ir priežodžių.

,,Baravykų“ grupėje vyko teminė savaitė „Duonos kelias iki stalo“. Jos metu ugdytiniai sužinojo daug informacijos apie mūsų tautos tradicijas, papročius ir duonos kepimo apeigas. Vaikai sužinojo kaip atsirasdavo ant stalo duoną praeityje, ir kaip duonelė gaminama dabar. Grupėse buvo organizuojamos įdomios veiklos – nuo grūdų „kūlimo“ iki duonelės kepimo. Per įvairias veiklas turtino lietuvių kalbos žodyną.  Teminę savaitę vainikavo duonos kepimas kepyklėlėje ,,Šokoladinė Mėta“, šios veiklos metu vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

Lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Semaško

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Grinevič

FUTBOLIUKAS LAPKRITĮ

Smagiai praleidome laiką kartu su draugais žaisdami futboliuką ir lapkričio mėnesį. Su kiekvienu užsiėmimu mes vis labiau tobuliname futbolo elementų atlikimą. O smagiausia šio mėnesio užduotis – tai sportinė valandėlė su tikru kūno kultūros mokytoju didžiulėje gimnazijos sporto salėje. 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Natalja Sokolova, Jolanta Grinevič

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Zenona Paškelevič, Liliya Vysotskaya

VĖJO IŠDAIGOS

Ankstų lapkričio rytą „Nykštukų“ grupės vaikus aplankė vėjas. Jis taip smarkiai pralėkė per grupę ir paliko vaikams STEAM betvarkę. Ugdytiniai turėjo surinkti kaštonus, surūšiuoti guminius batus pagal spalvą ir dydį, surinkti išmėtytus lapus. Voverės maistas buvo sumaišytas – vaikai sudėjo į tinkamas dėžutes. Į smėlį vėjas paslėpė spalvotus kaštonus, visus reikėjo surasti ir pagal spalvas sudėti. Bet vaikai neliūdėjo visus darbelius atliko su nuotaika ir dainelėmis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Galina Bučinskaja ir Božena Lukaševič

STEAM VEIKLOS “MIŠKO GYVŪNAI”

Visą savaitę ,,Obuoliukų” grupės vaikai domėjosi miško gyvūnais. Plakatuose, knygose apžiūrinėjo jų paveikslėlius, įtvirtino pavadinimus, klausėsi skleidžiamų garsų, aiškinosi kur gyvena, ką valgo. Vaikai rinkosi žaislines gyvūnų figūrėles, jas skaičiavo, rūšiavo, skirstė, dėliojo dėliones, ieškojo vienodų gyvūnų. Ugdytiniai, naudodamiesi edukacinėmis bitutėmis – robotukais ,,Bee-bot” išbandė programavimo pradmenis, važinėdami pačiu sukurtu kilimėliu ,,Miško gyvūnai“.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Justyna Lukaševič ir Božena Lukaševič

SVEIKUOLIŠKOS DUONELĖS SU “RAKTO SKYLUTE”

Saulėtą penktadienio rytą mokytoja Lilija su padėjėja Anželika, pakvetė “Baravykų” grupės vaikučius  pabandyti išsikepti sveikoliškos duonelės. Visų pirma,  prieš pradedant darbą atsakingai jam pasiruošėme: aptarėme receptą, pasikalbėjome apie produktus, kurie reikalingi duonos kepimui ir kibome į darbus. Vaikai patys bėrė miltus ir sėklas, atsakingai skaičiavo reikalingų produktų kiekį,  šaukšteliais savarankiškai maišė tešlą. Veiklos metų, vaikai sužinojo ką reiškia ženkliukas “Rakto skylutė” ir šį ženklą atpažino ant produkto pakuočių.

Ragaujant iškeptą duonelę, ugdytiniai niekaip negalėjo atsistebėti, kad jie patys gali išsikepti gardžią duoną. Tokios patyrimo veiklos suteikia vaikams daug nepakartojamų emocijų.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Liliya Vysotskaya

UŽSIĖMIMAS “SVEIKI MANO DANTUKAI”

„Zuikučių“ grupėje įvyko užsiėmimas: „Sveiki mano dantukai”. Vaikai susipažino, jog dantukus reikia saugoti ir išmokti jais tinkamai rūpintis. Ugdytiniai smalsiai tyrinėjo priemones: dantų muliažą, demonstracinį dantų šepetuką ir kitas priemones. Visi skaičiavo savo dantukus. Vaikai sužinojo, kiek jų turi ir kiek turės užaugę. Dantukų ir dantų šepetėlio muliažo pagalba vaikai susipažino su dantukų priežiūra. Sužinojo, kad dantis reikia valyti du kartus per dieną. Vaikai mokėsi taisyklingai valyti dantis. Diskutavo apie maistą, kuris reikalingas, kad dantukai augtų stiprūs ir sveiki. Išsiaiškino koks maistas dantukams kenkia, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti ir dar daug visokių gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantis. Po to piešė bei spalvino sveikus ir laimingus dantukus.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Zenona Paškelevič

Visuomenės sveikatos specialistas Leonid Vysockij

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS “SAUGAUS ELGESIO KELYJE ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS”

„Baravykų“ grupės vaikai užsiėmimo metu diskutavo: “Kas yra kelias, gatvė, kam jie reikalingi? Kas yra kelių eismo taisyklės? Kokie pavojai būna kelyje? Įsiminė šviesoforo signalus.” Ugdytiniai buvo supažindinti su realiomis situacijomis gatvėje, todėl užduotis, pereiti gatvę savarankiškai, pasirodė labai lengvai įveikiama. Žiūrėjome edukacinius filmukus apie saugų elgesį gatvėje, atšvaitų dėvėjimą tamsiuoju paros metu, supažindinome vaikus su pagrindiniais kelio ženklais. Užsiėmimo metu vaikai patobulino saugaus eismo kompetenciją.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Grinevič

Visuomenės sveikatos specialistas Leonid Vysockij

BORUŽĖLĖS STAIGMENOS

Lapkričio 17 d. „Boružėlių” grupėje svečiavosi boružėlė, kuri susipažino su vaikais ir pakvietė juos žaisti. Vaikai noriai įsitraukė į judriuosius ir didaktinius žaidimus. Veiklos tikslas buvo skatinti vaikų kalbos vystymąsi, patirti judėjimo džiaugsmą. Vaikai su džiaugsmu dalyvavo ir meninėje veikloje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nelia Budrevič

STEAM VEIKLA PAGAL PASAKĄ “BJAURUSIS ANČIUKAS”

Ryto rato metu mokytoja skaitė vaikams pasaką „Bjaurusis ančiukas“. Ugdytiniai aptarė pasakos veikėjus, kaip atrodė ančiukai ir išsiaiškino kodėl vienas ančiukas skirėsi nuo kitų. Veiklos metu buvo paruošta įvairių veiklų raidės “K” įtvirtinimui.

Vaikams buvo pasiūlytas iššūkis – sukurti paukščio lizdą iš molio ir papuošti jį gamtinėmis medžiagomis. Smagi veikla kiekvienam sužadino smalsumą, mąstymą, kūrybiškumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Zenona Paškelevič, Liliya Vysotskaya

“LINKSMOS PĖDUTĖS”

“Pelėdžiukų” grupės edukacinės veiklos akimirkos.

Sveikos pėdos – tai kokybiško gyvenimo dalis. Tikimės, kad tokie užsiėmimai ne tik padės tinkamai formuotis vaikų pėdutėms, bet ir linksmai paįvairins vaikų leidžiamą laiką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aksana Voiničienė, Justyna Rožanovska.

PROJEKTO “PIENAS” TĘSINYS

“Bitutės” toliau tęsia projekto “Pienas” įgyvendinimą. Antroji projekto dalis buvo skirta pieno produktų pažinimui ir pieno naudos aptarimui. Kartu su Eišiškių vaikų biblioteka organizavome edukacinę valandėlę “Ekologiško pieno nauda žmogui”. Vaikai prisiminė gyvūnų, duodančių žmonėms pieną, pavadinimus, išvardino pieno produktus, aptarė, kuo naudingas pienas mūsų organizmui, atliko darbelį “Ledai” ir paragavo varškės sūrelio iš pieno gamyklos “Varėnos pienelis” .

1 2 95 96