Sausio 31 d. “Boružėlių” grupės ugdytiniai į svečius pakvietė draugus iš ,,Žemuogėlių” i ,,Drugelių” grupių. Taip pat darželyje svečiavosi ,,Trečiojo amžiaus universiteto” nariai. Senjorai vaikams parodė teatralinį pasirodymą pagal pasaką ,,Pagrandukas”. Linksmai praleistas laikas buvo kartu su dainomis, šokiais bei žaidimais. Smagios viešnagės pabaigoje visų laukė skanios vaišės. 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Nelia Budrevič, Rima Brozovskaja

BALTA, BALTA – KUR DAIRAIS …

Nors ši žiema, nedažnai džiugina sniego gausa, “Boružėlių” grupės vaikai patys sugeba sukurti žiemiškai baltas pramogas grupėje.

Lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Matuizo

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nelia Budrevič

SPALVOTA POJŪČIŲ ERDVĖ

Pojūčių erdvė – ypatinga ugdymo įstaigos vieta. Čia ramu, spalvinga, vaikai gali stebėti plaukiojančias žuvytes, medūzas, “plaukioti” spalvotų kamuoliukų baseine, prie šviesos stalų vaikai lavina savo smulkiąją motoriką, stebisi spalvų žaismu, o fone grojanti vaikams skirta relaksacinė muzikėlė sukuria dar jaukesnę aplinką. Ši erdvė yra patraukli tiek vyresniems, tiek mažesniems ugdytojams. Čia galima pritaikyti įvairias veiklas. Su mažaisiais ugdytiniais iš grupės “Žemuogėlės” lavinome smulkiąją ir stambiąją motoriką, žaidėme pūtimo žaidimus, statėme spalvotą bokštą.

Logopedė Dorota Verseckienė

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Božena Baublienė

ATVIRŲ DURŲ DIENA “DRUGELIŲ” GRUPĖJE

         “Drugelių” grupėje lankėsi mamytės, kurios kartu su grupės vaikučiais gamino įvairius braškių desertus. Kviesdami tėvelius norėjome, kad jie geriau pažintų vaikų kasdieninę veiklą, pamatytų kokia yra jų vaiko dienotvarkė, suprastų, kad ir jie gali dalyvauti vaikų ugdyme.

 Ikimokyklinio udgymo mokytojos Loreta Sliževska, Viktorija Matuizo

SVEČIUOSE MAMA ERIKA

Tėvų dalyvavimas darželio veiklose, ugdymo(si) procese kartu su savo vaikais padeda vaikams lengviau prisitaikyti prie įvairių situacijų, o tėvams buvimas  kartu su savo vaikais jiems svarbioje aplinkoje, dalyvavimas  įvairiose vaikų veiklose padeda geriau  pažinti savo vaikus skirtingose aplinkose.

“Bitučių” grupės vaikai  į savo veiklą pasikvietė Aglajos Molytės mamą Eriką. Pademonstravo jai savo  įgytas žinias apie geometrines figūras. O mama pasiūlė vaikams kartu iškepti sveikuoliškus sausainius. Vaikai  labai stengėsi atlikti savo kūrybinius darbus, noriai ir aktyviai dalyvavo kulinariniame procese.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Natalja Sokolova, Rima Brozovskaja

LIEŽUVIS SMALIŽIUS

Tėvų ir pedagogų bendradarbiavimas yra neįkainojamas. Tik bendromis jėgomis galime pasiekti gerų rezultatų. Organizavome tėvų susirinkimą, kurio metu buvo aptarti vaikų kalbėjimo ir kalbos sutrikimai, vertinimas bei prevencija. Grupės „Zuikučiai“ ugdytiniai kartu su aktyviomis mamomis atliko smaližių artikuliacinę mankštelę.

Logopedė Dorota Verseckienė

“SPALVOTO ŠIAUDELIO DIENA”

Bendradarbiaujant su logopede, šiandien „Drugelių“ grupėje smagiai minėjome „Spalvoto šiaudelio dieną“. Vaikai žaidė smagius žaidimus, atliko užduotis su šiaudeliais, lavino savo pūtimo įgūdžius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Loreta Sliževska, Viktorija Matuizo

Logopedė Dorota Verseckienė

MOZAIKOS TERAPIJA

Mozaikos – tai meno terapijos užsiėmimas, leidžiantis pabėgti nuo kasdienybės ir pasijusti tikru menininku. Šį būdą išbandė „Nykštukų“ grupės ugdytiniai.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Božena Lukaševič ir Galina Bučinskaja

EBRU IR SMĖLIO TERAPIJA 

Žaidimai su kinetiniu smėliu ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Ebru meno technika lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Šią techniką lengvai įvaldo dauguma įvairaus amžiaus žmonių net darželinukai. Veiklos metu vaikai lavino bei įtvirtino lietuvių kalbos įgūdžius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Liliya Vysotskaya, Jolanta Grinevič

Lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Semaško

PŪTĖM, PŪTĖM ŽAIDIMUS!

Pūtimo žaidimai – tai smagi ir labai naudinga veikla vaikams jau nuo mažens. Taisyklingo pūtimo, įkvėpimo, iškvėpimo įgūdžiai formuojasi nuo pirmųjų vaiko gyvenimo metų ir įtakoja taisyklingą kalbėjimą. Bendradarbiaujant su logopede mažieji grupės “Boružėlės” ugdytojai smagiai ir naudingai praleido laiką, žaisdami pūtimo žaidimus.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Nela Budrevič, Rima Brozovskaja

Logopedė Dorota Verseckienė

ŽAIDŽIAME TEATRĄ

Penktadienio rytą “Baravykų” ir “Zuikučių” grupių ugdytiniai susirinko salėje vaidinti teatre. Pagrindiniai renginio tikslai – vaidybos ir improvizacijos pagalba ugdyti vaikų meninę saviraišką bei plėtoti jų kūrybinius gebėjimus. Smagu, kad teatro pasirodymai vaikams suteikė daug džiugių akimirkų, leido gėrėtis draugų ir savo gebėjimais, įgyti didesnio pasitikėjimo savimi. Šio nuostabaus žaidimo metu netrūko geros nuotaikos, teigiamų vaikų emocijų, šurmulio ir naujų kūrybinių atradimų. Vaidindami vaikai žaidžia, gyvena savo pasakų herojų gyvenimus, išlieja emocijas, vidinę įtampą, įgyja naujų įgūdžių.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Liliya Vysotskaya, Zenona Paškelevič

STEAM VEIKLA: KEPU PYRAGĄ KATINĖLIUI

“Pelėdžiukų” grupės vaikai su mokytojų pagalba gamino obuolių pyragą. Užuodęs skanaus pyrago kvapą į svečius atėjo didelis ir mažas žaislinis katinėlis. Vaikai svečius vaišino kmynų arbata ir pyragu. 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aksana Voiničienė, Stanislava Šarkovskaja

1 2 80 81