„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Dzisiaj rodzice wolą dać dziecku smartfona, żeby się czymś zajęło, niż poświęcić trochę czasu na przeczytanie mu bajki. A to błąd, bo książki powinny być dla najmłodszych tak samo naturalne, jak bieganie czy zabawa. Częsty  kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Właśnie dbamy oto w grupie „Borowiczki”. Nie tylko czytamy dla dzieci bajki, baśnie, których słuchanie umila przedszkolakom pobyt w przedszkolu, ale również zapraszamy Panie z biblioteki jak również i rodziców. Pierwszym z zaproszonych rodziców była mama Gabriela, Pani Loreta, która zasłuchanym dzieciom przeczytała bajkę „O sprytnej lisicy”. Pani Loreta  zachęcała równiez  dzieci, aby poprosiły swoich rodziców o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu, tak jak właśnie ona czyni. Następnie pani z biblioteki przeczytała dzieciom bajkę „Przygody pieska o imieniu Reksio” i wręczyła dzieciom ich pierwszą książeczkę, w której mogły rysować i kolorować. Największą jednak radością było dekorowanie książeczki nalepkami. Dziękujemy mamie Gabriela oraz Paniom z biblioteki, że odwiedziły nas, a nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej.

Wychowawczyni Jolanta Griniewicz