Dzieci z naszego przedszkola wiedzą doskonale, że warzywa i owoce należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że są bardzo zdrowe. Owoce stanowią bogate żródło witamin.

Aby wszystkie dzieci utwierdziły sie w tym przekonanaiu, w grupie „Borowiczki” i „Biedronki”  zorganizowaliśmy Tydzień Zdrowej Energii, czyli Święto Warzyw, Owoców i Soków. Tematem  i celem tygodnia było uświadomienie dzieciom że  „Wrzywa, owoce i przetwory z nich wykonywane, są zdrowsze i lepsze niż cukierki, batoniki i inne słodycze“. Dlatego w grupach odbyły się degustacje owoców i warzyw,oraz rozpoznawanie ich po zapachu i smaku. Dzieci pod opieką wychowawczyń wykonały również pyszne soki jabłkowo-marchewkowe, które potem z przyjemnością piły. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym  święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że owoce i soki są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spozywać codziennie. W obchody aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy dostarczyli do przedszkola warzywa i owoce.

Wychowawczynie: Rima Brazowska

Nela Budrewicz