„LALKA BARBIE – TOWARZYSZKA DZIECIĘCYCH ZABAW“

Lalka Barbie jest marzeniem każdej dziewczynki. Ma wiele wcieleń, cały arsenal gadżetów i aksesorów, jest gwiazdą filmów i gier komputerowych. Pobudza kreatywność (szycie ubranek, tworzenie mebli itd.). Nie ogranicza dziewczynek do sterotypowych ról. Bywa pilotem, kierowcą, lekarzem, żolnierką, strażakiem itd. O tym dzieci z grupy „Krasnoludki“ jeszcze raz przekonały się odwiedzając bibliotekę w Gimnazjum w Ejszyszkach a mianowicie ogladając tak piękną wystawę „Lalce Barbie już ponad 60 lat“. W dużym skupieniu i z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały historię powstania Barbie. Miały także możność dyskutować, ogladać multimedię, ksiażki, przyjać udział w zabawach.

Dziękujemy pani bibliotekarce za tak miłe spotkanie, wesołą zabawę i słodki poczęstunek.

Wychowawczyni Galina Buczyńska