PUIKI NUOTAIKA PASAKOS METU

Pasakos – vaikų džiaugsmas. Jos leidžia regėti princus, karalius, slibinus, nykštukus, gyventi jų pasaulėliuose… Pasakos – puiki vertybių skrynia… Tai tarsi stebuklas, malonus netikėtumas, kurį jau kelerius metus mūsų darželyje vaikučiai per paskas tobulina komunikavimo kompetencijas.

Vaikai ne tik klausosi auklėtojų sekamų pasakų, bet ir patys jas bando sekti, vaidinti, inscenizuoti. Pasakos puikus būdas lavinti vaikų kūrybiškumą, jos lavina kalbą, vaizduotę, moko vaikus gerumo, diegia tokias vertybes, kaip drąsa, jautrumas, užuojauta. Vaidinant pasakas ugdosi vaikų tarpusavio santykiai, jie mokosi bendrauti, pajusti kitų norus bei emocijas, vaikai gali išbandyti įvairius vaidmenis.

Tą progą ,,Zuikučių“ grupės ugdytiniai pasikvietė į svečius ,,Žemuogėlių“ ir ,,Voveraičių“ grupės vaikus, tokių būdų tęsiasi bendradarbiavimo grandinė. ,,Zuikučių“ grupės vaikučiai inscenizavo pasaką „Ropė“. Pasakos metu vaikai pasijuto tikrais aktoriais, jautėsi labai drąsiai, savaime improvizavo, kad pasaka būtų įdomesnė kiekvienam personažui buvo parinkta muzika.

Veiklos užbaigimui pasakos aktoriai bei svečiai, kartu sušoko bendrą šokį, taip vaikai dar labiau praskaidrino nuotaiką. Buvo džiugu išgirsti aplodismentus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Zenona Paškelevič, Liliya Vysotskaya, Jadvyga Jušinskaja, Božena Baublienė, Lilijana Beliavskaja

Lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Semaško