Tau, Lietuva! Dzień Niepodległości Litwy stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu

Tėvyne – tu mano,

Tu mūsų visų,

Tai kaip aš galėčiau

Tavęs nemylėt!

Vasario 16-oji – svarbiausia mūsų šalies istorijos data, ypač  šiais metais, kai švenčiame Lietuvos Valstybės Atkūrimo 100-metį.  Tai šventė, simbolizuojanti tautos stiprybę, dvasią, viltį, meilę savo Tėvynei.
Lopšelio-darželio ,,Žiburėlis“ kolektyvas kartu su vaikais ieškojo naujų būdų, formų, metodų ugdant vaikų pilietiškumą, tautiškumą, savęs, kaip Lietuvos piliečio suvokimą.

Darželyje paskelbėme  tautinę savaitę.
Meilė tėvynei ir vaikų kūrybiškumas buvo atskleistas  vaikų piešiniuose. Surengėme  piešinių parodą ,, Lietuva vaikų akimis“. Grupėse vaikai kūrė darbelius, piešė dažais ant sniego. Begalo nuoširdi auklėtinių meninė išraiška leidžia mums suprasti, ką vaikas jaučia, kaip supranta jį supantį pasaulį ir suvokia kas tai yra Lietuva. Darželio auklėtiniai taip pat statė Gedimino pilį, kurią papuošė  Lietuvos trispalve.
Tautinę savaitę užbaigėme šventiniu rytmečiu. Kadangi gimtadienis linksma ir nuostabi  šventė, tai į salę rinkomės visi: suaugę ir vaikai,  su pakilia nuotaika, rankose laikydami trispalvius balionėlius. Lietuvą sveikinome dainelėmis, eilėraštukais, šokiais.
Siekėme, kad maži vaikai suprastų, kaip mes mylime savo kraštą, nes jį kuriame patys. Todėl turime stengtis, kad mums čia būtų gera gyventi, kad galėtume didžiuotis jog esame savo šalies piliečiais.

Lietuvių kalbos mokytoja Inga Brazovskaja

“Litwa – to taka kraina,

która się w sercu zaczyna”

Cała społeczność przedszkola “Płomyczek” od paru tygodni przygotowywała się do święta Niepodległości Litwy. Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w wystawie plastycznej “Litwa oczami dzieci”. Podczas różnych działalności przedszkolaki zdobyły wiedzę o Litwie, utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych.

Podczas zabaw na dworze dzieci pięknie zdobiły kontury śniegowych zamków, flag w barwach ojczystych. Starszaki wykonały swe zdolności przy budowie “Baszty Giedyminasa”. A także odbył się koncert. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświetnie i uroczyście. Dumnie, przyjmując właściwę postawę “na baczność”, zebrani wysłuchali hymn Litwy.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły tańce ludowe. Nie brakowało także dobrego humoru i gromkich brawa podczas występu starszaków w miejscowym Domu Kultury.

Udział w święcie “Litwa moja Ojczyzna” pozwolił przedszkolakom poczuć się patriotami i zrozumieć słowo “Ojczyzna”.

Wychowawczynie Loreta Sliżewska, Galina Buczyńska, Jadwiga Juszyńska