PODRÓŻ IMBRYCZKA DOOKOŁA ŚWIATA – CHINY

Herbata to napój znany w każdym zakątku świata. Proces picia herbaty uspokaja i pozwala się wyciszyć, a przy tym zrelaksować się. Dzięki krótkiej przerwy na herbatę można nabrać sił i energii do dalszej pracy.

30 listopada w grupie „Borowiczki“ odbyły się interesujące zajęcia. W ramach projektu „Podróż imbryczka dookoła świata“, organizowanego przez przedszkole „Ozas“ w Wilnie, przedszkolaki zapoznały się z rodzajem herbat, sposobem ich przyrządzania i sposobem picia herbaty w Chinach. Wszyscy aktywnie uczestniczyły w zaplanowanych przez wychowawczynie zabawach i podczas nich świetnie się bawiły. Na początku dzieci zostały zaproszone do wspólnej podróży, podczas której dowiedziały się jak różnorodne są sposoby przyrządzania herbaty w innych kulturach. Na mapie świata odszukaliśmy Chiny, by dowiedzieć się gdzie leży ten kraj, jaka jest tradycja uprawy, produkcji i picia herbaty w nim. Dzieci bardzo chętnie przebrały się w „chińskie szaty“, przybyły do tak zwanej „chińskiej kawiarni“ i degustowały herbatę zaparzoną razem z paniami. Był to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni.

Wychowawczyni gr. „Borowiczki“ Jolanta Griniewicz i Liliya Vysotskaya