ZABAWY ZIMOWE U “BIEDRONEK” I “POZIOMECZEK”

 

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu, towarzystwa innych dzieci. Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania nie da się wychować człowieka aktywnego, samodzielnego, zdolnego do inicjatywy. Dzieciaki uwielbiają zabawy zimą na sniegu, lecz

tegoroczna zima płata nam figle, raz jest mroźno, a raz ciepło. Dlatego dzieci z grupy “Biedronki” i “Poziomeczki” 17 stycznia zgromadziły się w auli przedszkolnej, aby się zabawić w zabawy zimowe. Przedszkolakom towarzyszył pociąg, który wyruszył do krainy “Zabaw zimowych”. W każdym wagoniku były zadania do wykonania. Na dzieci czekały niespodzianki w postaci “Śniegowe chmurki”, “Śnieżki”, “Ćwiczenia ruchowe z trąbkami”, “Białe kartki”, “Śniegowe zamki” i inne zabawy.

W auli było zimowo-biało i bardzo wesoło. Starszaki chętnie opiekowały się maluchami. Dzieci aktywnie brały udział w każdym zadaniu. Na zakończenie wychowankowie otrzymały słodką niespodziankę.

 

                                                                                               Wychowawczynie:

                                                                                               Nela Budrewicz, Jadwiga Juszyńska

[supsystic-gallery id=80 position=center]