“Žiema, žiema, bėk iš kiemo!” „ZIMO PRECZ, CHCEMY WIOSNY, CIEPŁA, SŁOŃCA I GORĄCA!!!

Gamtoje dar karaliauja žiema, tačiau mūsų darželio ugdytiniai su auklėtojomis ir tėveliais, su dainomis ir šokiais, su gera nuotaika ir žaidimais,  ryžtingai nusiteikę, susirinko palydėti žiemą ir prisikviesti pavasarį. Užgavėnės – sena šventė, kurią mėgsta švęsti ir maži, ir dideli. Daug džiaugsmo vaikams suteikė žaidimai lauke ir netikėtas svečias – atjojęs arklys su vežimu. Vaikai noriai sėdo į vežimą pasivažinėti. Tradiciškai deginome morę, baidėme žiemą ir vaišinomės skaniais blynais su arbata.

       Po raz kolejny w naszym przedszkolu zostały zorganizowane Zapusty. Przedszkolaki, wychowawczynie, pracowniki przedszkola oraz rodzice byli ubrane w ,,cyganów”. Udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie na nas czekały zimowe zabawy, korowody wokół Marzanny i przejazd wozem drabiniastym, zaprzężonym koniem. Z wielkim entuzjazmem, radością, wesołymi, hucznymi piosenkami i tańcami dzieciaki wypędzały zimę.

Imprezę zapustową uwieńczyło palenie Marzanny i tradycyjny poczęstunek, na którym nie zabrakło blinów, kanapek, słoniny i gorącej ziołowej herbaty.

W tym szczególnym dniu na twarzach naszych maluchów malował się uśmiech, który nie znikał ani na chwilę.

                                                                                                                                 Zastępca dyrektora Diana Gotowiecka

[supsystic-gallery id=85 position=center]