POZNAJEMY WARZYWA I OWOCE

W tym roku w grupie „Borowiczki” we wrześniu odbyła się impreza „Poznajemy warzywa i owoce”. Jesień to doskonały czas, aby dzieci mogły poznać i zapamiętać nazwy warzyw  i owoców, degustować smaki, dowiedzieć się jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać. Celem imprezy było  również rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania w zespole i rozwijanie umiejętności aktorskich. Dzieci otrzymały wiele zadań  utrwalających wiadomości, wykonały piękne i kolorowe prace plastyczne a także bawiły się w kole do piosenki „Urodziny marchewki” i inne zabawy. Oprócz tego wychowankowie powtarzali nazwy warzyw i owoców w języku litewskim z panią Rimą, która chętnie się przebrała za marchewkę i wesoło bawiła się razem z dziećmi. Dzieci bardzo się cieszyły, że w gościnę do nich przyszła „Pani marchewka“.

Wychowawczyni Jolanta Griniewicz