„PYSZNA I ZDROWA SAŁATKA OWOCOWA”

„W owocach siła, w owocach zdrowie.

Każdy przedszkolak  o tym Ci powie…”

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. 11 października dzieci z grupy “Motylki” robiły witaminową sałatkę. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego, że sami ją przyrządziliśmy?

Wychowawczyni Loreta Sliżewska i Bożena Baublienie