,,CZYSTE RĘCE – ZDROWIA WIĘCEJ“

Pod takim hasłem dzieci z grupy ,,Krasnoludki“ rozpoczęły Światowy Dzień Mycia Rąk. Tego dnia przygotowaliśmy wiele zabaw edukacyjnych, które w dalszym ciągu będą kształcić umiejętności i nawyki mycia rąk. Korzystając z lup, dzieci starały się zaobserwować małe brudki, niewidzialne zarazki na swoich rączkach. Rozpatrzyliśmy i omówiliśmy schemat mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce, wnioskując o tym, jak duże znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach „Mydło lubi zabawę“, „Kąpielowa“, „Higiena“. Dyskutowaliśmy o oszczędności wody, inscenizując historyjkę „O gapie“, a także potrafiliśmy wykonać wiele twórczych prac.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały mydełka i składały uroczyste ślubowanie myć ręce wodą z mydłem przed jedzeniem, po wizycie w toalecie oraz po każdym zabrudzeniu. Wyciągnęliśmy wspólny wniosek: „Ręce myjemy, bo zdrowi być chcemy“.

Wychowawczyni Galina Buczyńska