„ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA“

W ramach projektu edukacyjno-badawczego ,,Drzewo“ dzieci z grup „Krasnoludki“ i „Zajączki“ obchodziły „Światowy Dzień Drzewa“. Do obchodów tego święta były również zaproszone dzieci z grupy „Wiewióreczki“. Tego dnia przedszkolaków czekało wiele zabaw i działań związanych z drzewem. Dzieci miały możność słuchania i rozpoznawania odgłosów lasu, uczestniczenia w różnych zabawach: dydaktycznych, ruchowych, muzycznych i relaksasyjnych. Otrzymały informację dotyczącą drzew, lasów oraz ich mieszkańców. Miłym akcentem była niespodzianka „Jeża“, który zawitał do przedszkolaków.

Na zakończenie wspólnego spotkania wszystkie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą prawdziwymi przyjaciółmi lasu, a także wykonały pracę plastyczną „Drzewko przyjaźni“, które będzie przypominało im o złożonym przyrzeczeniu. Każda grupa otrzymała podziękowanie za udział w „Światowym Dniu Drzewa“ oraz owocowy poczęstunek.

Święto było naprawdę udane!

Wychowawczynie Galina Buczyńska, Zenona Paszkielewicz, Liliya Vysotskaya.