“Su mama ir tėveliu liežuvėliui bus smagu”

Sėkmingą ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą sąlygoja daug veiksnių, vienas kurių yra pedagogų ir tėvų bendradarbiavimas. Labai svarbu, kad pedagogo darbas, ugdant ikimokyklinuką, turėtų tęstinumą artimiausioje vaiko aplinkoje – namuose. Tai ypač aktualu, kai vaikas lanko logopedines pratybas, kadangi sėkmingas vaiko kalbos ugdymas yra ilgas procesas, kuris nepasibaigia logopedo kabinete.

Pagrindinis praktinės logopedinės veiklos tikslas – supažindinti tėvus, kaip namuose pasinaudojant įvairiomis priemonėmis, t.y. servetėlėmis, vata, šaukšteliais, dribsniais, uogiene ir pan., lavinti vaikų artikuliacinį aparatą. Atrodo paprastos priemonės, tačiau yra labai veiksmingos, o svarbiausia suteikiančios daug teigiamų emocijų vaikams. Vaikams žymiai smagiau lavinti savo liežuvį, lūpas, kai pasiūlomi netradiciniai pratimai, per žaidimą, smaguriaujant. Taip pat tai puiki proga linksmai ir turiningai praleisti laiką su savo vaiku bei pasinaudojant fantazija pasiūlyti vaikui įvairių pratimų su daržovėmis, vaisiais, guminukais ir pan.

Susirinkusioms mamytėms ir vaikams buvo pasiūlytą daug pratimų, kuriuos reikėjo atlikti kartu, padedant vienas kitam taip pat buvo skaitoma logopedinė pasaka apie peliuką Dantuką, jo draugus gyvūnus bei paukščius. Vaikų ir mamų gera nuotaika, stropumas bei nuostaba atliekant pratimus parodė, jog yra labai svarbu įtraukti tėvus, supažindinti, parodyti. Kartais net nesusimąstome, jog paprasti dalykai gali būti labai svarbūs vaikų kalbos ugdyme.

 

 

Vyr. logopedė Dorota Verseckienė