VAIKAI IR SMĖLIS

Žaidimai su smėliu vienas mėgstamiausių užsiėmimų vaikystėje. Be savo smagumo, ši veikla yra labai naudinga. Žaidimas su smėliu skatina vaiko vaizduotę, kūrybiškumą, saviraišką. Į smėlio žaidimą vaikui lengva įsitraukti ir išlaikyti dėmesį. Taip lavinama kantrybė, gebėjimas susikaupti ir nuoseklumas. Žaidžiant smėlyje su žaisliukais, kibirėliais, statant bokštus ir pilis, ieškant paslėptų rutuliukų ir t.t., yra lavinama smulkioji motorika. Jau įrodyta, kad smėlio smiltelės stimuliuoja nervinius taškus esančius pirštų galiukuose, kurie suaktyvina smegenų veiklą. Be to žaidžiant smėlio dėžėje arba prie šviesos stalo su kitais vaikais, lavinami socialiniai įgūdžiai, mokomasi bendradarbiauti, dalintis, kurti kartu. Tačiau ne visi žino, kad smėlį naudoja ir psichoterapiniais tikslais. Smėlio lietimas, jo gniaužymas, bėrimas tarp pirštų atpalaiduoja bei ramina. Smėlis – puiki antistresinė priemonė. Įgyvendindami projektą „Psichinės sveikatos stiprinimas „Emocijų traukinukas“,  stengiamės mūsų ugdytiniams sudaryti kuo daugiau galimybių žaidimams su smėliu.

Grupių „Bitutės“, „Krasnoludki“ ir „Pelėdžiukai“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos