9 października w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości: Przedstawicieli Solecznickiej Straży Pożarnej. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Każdy z bliska miał możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały cały wóz, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak kiedy założył strażacki kask. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

Wychowawczyni Bożena Baublienė