W dniu 22 października odbyło się spotkanie naszych wychowanków z policjantami Solecznickiego komisariatu oraz psem policyjnym „Bałtazerem”. Opiekun psa opowiedział dzieciom, na czym polega przygotowanie psa do pracy w policji, w jakich sytuacjach wykorzystywana jest jego pomoc. Przedszkolaki zobaczyły, jak tresuje się psa policyjnego.

W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policji. Dowiedziały się kto to jest policjant i jakie ma obowiązki. Wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń w czasie spotkania z nieznajomymi. Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą radiowozu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji. Wszyscy  wróciły szczęśliwi i zadowoleni do przedszkola.

Lilijana Bielawskaja