W grupie  „Borowiczki”12 listopada odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne –  lepienie z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Dzieci dowiedziały się, co to jest rzeźba i płaskorzeźba i zostały zachęcone do samodzielnego wykonania rzeźby. Sama zabawa gliną była dla dzieci wielką przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone. Wałkowały glinę, robiły ozdoby zwykłymi przedmiotami, np. patyczkiem lub plastitkowym nożykiem. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Zanim powstała ostateczna rzeźba, dzieci wielokrotnie niszczyły swoją pracę, by zacząć od nowa, do momentu całkowitego zadowolenia z powstałego dzieła. Efektem twórczej pracy są piękne formy: aniołki, miski, kubeczki, medale, które musiały dokładnie wyschnąć,  aby potem każdy mógł sam swoją pracę wymalować.Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom.

Wychowawczyni  Jolanta Griniewicz