Mažųjų skaitovų konkursas „Deklamuojame, Tau, Tėvyne“

Vasario 27 d. mūsų ugdymo įstaigoje įvyko mažųjų skaitovų konkursas „Deklamuojame, Tau, Tėvyne“.  Konkurse dalyvavo 17 vaikų nuo 3 iki 7 metų. Visi dalyviai ir juos palaikančios auklėtojos susirinko salėje, kurioje tvyrojo jauki, šilta, draugiška atmosfera ir gražūs vaikų balsai.

Konkurso tikslas – lavinti vaikų raiškųjį kalbėjimą, taisyklingą garsų tarimą, pasitikėjimą savimi. Mažieji skaitovai deklamavo eilėraščius su puikia intonacija, vaidybiniais elementais ir tik tam vaikui būdingu žavesiu. Visiems konkurso dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

Nuoširdžiai dėkojame auklėtojoms ir tėveliams už puikų vaikų parengimą konkursui, o mūsų ugdytiniams už kantrybę ir drąsą.

KONKURS RECYTATORSKI „DEKLAMUJĘ TOBIE OJCZYZNO“

27 lutego w przedszkolu „Płomyczek“ odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Deklamuję Tobie Ojczyzno“. Do konkursu przystąpiło 17 przedszkolaków z naszego przedszkola od 3 do 7 lat. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje.

Założeniem  konkursu było rozwijanie u dzieci w wieku przedszkolnym właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły. Wychowankowie z pasją wygłaszały wiersze i zachwyciły niepowtarzalną interpretacją utworów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody niespodzianki. Serdecznie dziękujemy wychowczyniom i rodzicom za przygotowanie dzieci, a przedszkolakom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując. Życzymy dalszych sukcesów i motywacji do brania udziału w konkursach.

Dyrektor Halina Antropik

Zastępca dyrektora Diana Gotowiecka