Ruch to zdrowie

 „W zdrowym ciele, zdrowy duch, a kto ćwiczy ten jest zuch! “

„Ruch jest zdrowy i dla ciała i dla głowy”

     Te i inne hasła zostały powodem do zorganizowania dnia sportu w grupie „Borowiczki”, które odbyło się 19 marca 2018 r. Rodzice i ich pociechy, aktywnie i z dużym zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach sportowych.

Dzieci były zachwycone faktem, że mogły zobaczyć jak mama i tata uczestniczą w torze przeszkód lub idą na chodaczkach. Podczas zmagań uczestnikom towarzyszył duch sportowy. Nie miało znaczenia kto będzie pierwszy, ważna była zabawa i wspaniały uśmiech na buziach. Wszystkim rodzicom należą się słowa uznania za chęć udziału w zawodach oraz taki wybór spędzania czasu ze swoimi dziećmi. Brawa dla wszystkich!!!

Głównym celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania czasu wolnego, pobudzenie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, integrowanie rodziny i przedszkola w działaniach na rzecz dzieci, a także doznawanie przyjemności i radości poprzez bliski kontakt dzieci z rodzicami.

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnej słabości i wiary w siebie. To także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole.

Wychowawczynie Jolanta Griniewicz

Lilija Wysotskaja

[supsystic-gallery id=104 position=center]