VISKAS APIE LIETUVĄ

Johanas Volfgangas Gėtė yra pasakęs: „Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios.“ Faktas. Kalba – neatsiejama kiekvieno žmogaus – ir didelio, ir mažo – gyvenimo dalis. Jos suvokimas ir supratimas „nenukrenta“ iš niekur. Mažais žingsneliais kalbą ugdome nuo pat pirmųjų kūdikystės dienų – klausomės, girdime, kalbame ir…

Vasario 6 d. „Bitučių“ grupės vaikai bendradarbiaujant su „Baravykų“ grupės ugdytiniais dalyvavo pramogoje, kurios tikslas – ugdyti meilę lietuvių kalbai ir įtvirtinti žinias apie Lietuvą.

Šiuolaikiniai vaikai informacija priima ir apdoroja „porcijomis“, pateikta vaizdinė informacija įsimenama greičiau ir lengviau nei verbalinė, todėl naudojome kokybišką vaizdinę medžiagą ir sudarome sąlygas veikti patiems.

Kalbos ugdymas neatsiejamas nuo kitų vaiko ugdymosi sričių, todėl kalbinius vaiko gebėjimus laviname įvairiausio pobūdžio veiklose: naudojome interaktyvią lentą, paruoštą įvairią didaktinę medžiagą, kaskart įvedant naujų žodžių į leksiką.

Naudojant skaitmenines interaktyvias edukacines programėles kalbai lavinti, svarbu, kad vaikai girdėtų taisyklingą lietuvių kalbą, galėtų kartoti žodžius, garsus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Natalja Sokolova, Rima Brozovskaja

Lietuvių kalbos mokytoja Viktorija Semaško