„SMACZNY I ZDROWY KOKTAJL MLECZNO – OWOCOWY!“

Pij mleczny koktajl od rana – zabawa udana!

Pij mleczny koktajl w południe – a będzie ci cudnie!

Pij mleczny koktajl wieczorkiem – a zaśniesz z humorkiem!

Dzieci z grupy „Krasnoludki“ doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania mleka.  Z myślą jak ważne wartości odżywcze posiadają produkty mleczne postanowiliśmy zrobić koktajl mleczno-owocowy.

Przed przystąpieniem do pracy wychowankowie zapoznali się z urządzeniem do robienia koktajlu – mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki i czapeczki na głowę. Następnie przedszkolaki wspólnie z Paniami dobierając odpowiednie proporcje składników wykonywały smakowity i zdrowy koktajl. Nawet największe niejadki z naszej grupy wypiły go ze smakiem. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, a Panie podkreślały wartości odżywcze mlecznego napoju.

Wychowawczynie Galina Buczyńska i Loreta Sliżewska

,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis“

Grupės „Nykštukai“ vaikai ir auklėtojos priėmė SVEIKATIADOS iššūkį ir gamino skanų bei labai sveiką pieno kokteilį – žvalumo kokteilį! Visi vaikai labai noriai dalyvavo kokteilio gaminime ir labai atsakingai atliko jiems skirtus darbus. Ir auklėtojos, ir vaikai mėgavosi puikiu kokteilio skoniu.