“SMACZNY I ZDROWY KOKTAJL MLECZNO – OWOCOWY!”

 

Pij mleczny koktajl od rana – zabawa udana!

Pij mleczny koktajl w południe – a będzie ci cudnie!

Pij mleczny koktajl wieczorkiem – a zaśniesz z humorkiem!

 

Dzieci z grupy “Krasnoludki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania mleka.  Z myślą jak ważne wartości odżywcze posiadają produkty mleczne postanowiliśmy zrobić koktajl mleczno-owocowy.

       Przed przystąpieniem do pracy wychowankowie zapoznali się z urządzeniem do robienia koktajlu – mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Zanim zabraliśmy się do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, założyły fartuszki i czapeczki na głowę. Następnie przedszkolaki wspólnie z Paniami dobierając odpowiednie proporcje składników wykonywały smakowity i zdrowy koktajl. Nawet największe niejadki z naszej grupy wypiły go ze smakiem. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, a Panie podkreślały wartości odżywcze mlecznego napoju.

                                                                                                                    Wychowawczynie Galina Buczyńska i Loreta Sliżewska

,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis”

Grupės “Nykštukai” vaikai ir auklėtojos priėmė SVEIKATIADOS iššūkį ir gamino skanų bei labai sveiką pieno kokteilį – žvalumo kokteilį! Visi vaikai labai noriai dalyvavo kokteilio gaminime ir labai atsakingai atliko jiems skirtus darbus. Ir auklėtojos, ir vaikai mėgavosi puikiu kokteilio skoniu.

 

Iššūkis

147. ,,Sveikatiados iššūkis – pieno kokteilis". Balsuokim ir išrinkim iššūkio laimėtojus!Konkurso laikotarpis: vasario 5 – kovo 30d.Šalčininkų r. Eišiškių l/d "Žiburėlis"

Posted by Sveikatiada on 2018 m. kovo 25 d.